2 týždne "u nás" v Chicagu

Autor: Creatix | 21.9.2016 o 15:38 | (upravené 21.9.2016 o 20:29) Karma článku: 2,72 | Prečítané:  730x

Naši kolegovia, Matej Lednický a Ján Pittner, strávili 2 týždne v Chicagu, u nášho klienta - GoHealth. Mali možnosť osobne sa stretnúť a pracovať s ľudmi, s ktorými doteraz komunikovali len prostredníctvom internetu.

Vyspovedali sme preto Mateja, aby nám porozprával o jeho zážitkoch a skúsenostiach „za veľkou mlákou“.

Ahoj Matej, na úvod by si nám mohol priblížiť, akú máš pozíciu v Creatix-e, prípadne ako si sa sem dostal a ako dlho tu už pracuješ?

V Creatixe pracujem ako senior software engineer a pracujem tu takmer od začiatku – v októbri to bude 5 rokov. Dostal som sa sem vďaka Kamilovi (CTO Creatix Slovakia). Bol mojím vedúcim diplomovej práce na škole.

Ako to s USA začalo? Bol si vybraný, alebo si o cestu musel nejakým spôsobom požiadať?

Keďže spolupracujeme s tímom z americkej firmy GoHealth, s ktorým sme v dennom kontakte, obe firmy sa snažia v rámci zefektívňovania spolupráce organizovať takéto služobné cesty. Nedávno som bol zaradený do tímu, ktorý pracuje s novými technológiami a vyvíja najnovší produkt pre GoHealth, takže moja návšteva bola viac-menej nutná. A výhodou je určite aj zlepšovanie osobných vzťahov s kolegami z USA.

Aký si mal pocit pár dní pred odletom? Na čo si sa tešil najviac a čo si od pobytu očakával?

Na podobnej pracovnej ceste som už bol minulý rok, takže som vedel kam idem a čo mám približne očakávať. Najviac som sa tešil, že budem mať možnosť komunikovať s tímom celý deň a nie len 2-3 hodiny poobede. A tiež na miestne pivo :)

Povedz nám niečo o prvom dni v práci.

Prvý pracovný deň bol super. Výhodou bola najmä lokalita hotela – 3 bloky od officu, čiže cca 5 minút peši. Prišli sme ešte jetlagnutí, o 7 ráno (vstávali sme asi o 4). Pokecali sme s kolegami, ktorí chodia do práce skôr a potom sme začali pracovať.

Čo boli najväčšie rozdiely medzi prácou tam, v porovnaní s prácou v BA office?

V Amerike majú všade na môj vkus príliš veľkú zimu, klimatizácia sa tam snáď nezastaví nikdy. Výhodou bola určite osobná komunikácia s tímom, čo sme využili pri viacerých mítingoch. Najväčší rozdiel, a zároveň nevýhoda, bol snáď len psychologický – zatiaľ čo chalani u nás doma končili, my sme mali ešte celý deň pred nami.

Aké bolo pracovné nasadenie a ako hodnotíš spoluprácu s americkými kolegami?

Subjektívne mám pocit že náš tím pracuje s väčším nasadením ako chalani v Amerike. Nikto sa veľmi nenáhlil, či už prísť skôr (kvôli overlapu s Bratislavou), alebo ostať dlhšie. Spolupráca bola výborná, nie len počas pracovnej doby ale aj po nej :)

Vidíš nejaké zlepšenie, ktoré by si v porovnaní s USA v BA privítal?Čo by si na druhej strane nemenil?

V americkom office majú nespornú výhodu, že sedia v jednej budove aj s biznis ľuďmi, takže dostávajú kvalitnejší a rýchlejší feedback.

Určite by som ale nemenil našu firemnú kultúru. U nás v Creatixe je to také priateľskejšie, povedal by som že až rodinné, zatiaľ čo v GoHealthe bolo cítiť, že sú oveľa väčšia firma, čiže nemali k sebe až tak blízko.

Chcel by si isť ešte raz? Prečo?

Určite áno. Je to príjemná zmena ísť raz ročne pozrieť kolegov. Keďže tímy sa zvyknú obmieňať, je veľmi dobré poznať tých ľudí osobne – oveľa jednoduchšie sa s nimi potom komunikuje z Bratislavy, keď už sa poznáme aj osobne. A mám pocit, že je to vzájomné.

Máš pár vtipných, zaujímavých alebo neobvyklých príhod na koniec?

Keď sme prileteli, tak sme mali zle booknutý hotel, čiže sme prvú noc museli spať v inom. Mať izbu na 42 poschodí s obrovskými oknami a pekným výhľadom na celé mesto stojí za to :)

Boli sme tiež pozrieť na baseballový zápas. Ľudia tam berú návštevu športových podujatí skôr ako social event. Nejde až tak o ten zápas ako o to zabaviť sa s priateľmi a niečo pri tom vypiť. Je to trochu paradoxné, lebo pivo na týchto podujatiach väčšinou nie je ani najlepšie ani najlacnejšie.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Zdanenie bitcoinu, menej výhodné sporenie. Čo chystá Kažimír

Zdania obchody, keď spotrebiteľ platí za tovar kryptomenami a stavebné sporenie bude ešte menej výhodné.

SVET

Vražda v Kosove ako rozbuška, Srbsko môže stratiť viac

Zabitie politika zo srbskej menšiny môže oddialiť zbližovanie Srbska s Úniou.

SVET

Babiš nedostal dôveru, vládnuť môže roky. Čo čaká Česko?

Český premiér vedel, že hlasovanie o dôvere prehrá.


Už ste čítali?